VABILO NA POHOD

V soboto 28.1.2017 bomo izvedli januarski  društveni izlet združen s  pohodom. Naš cilj je grad  Rajhenburg in izvedba pohoda po bližnji okolici.

• Prihod do gradu Rajhenburg  je v samoorganizaciji.
  • Zbor udeležencev je ob 10.00 na grajskem parkirišču.
  • Pričnemo z vodenim ogledom gradu in stalnih ter občasnih razstav. Vstopnina je 2,50 EUR za upokojence, otroke, dijake in študente, 3,50 EUR za odrasle, predšolski otroci in invalidi imajo prost vstop.
  • Po končanem ogledu sledi pohod po bližnji okolici, po nezahtevni trasi dolgi približno 6 km. V primeru nizkih temperatur bomo opravili le krajši sprehod do grajske pristave. Priporočljiva so topla oblačila ustrezna pohodniška oprema in palice.
  • Hrana in pijača sta iz nahrbtnika. Obstaja tudi možnost toplega obroka po zmerni ceni v enem od gostišč ob poti domov, kar potrdite ob prijavi.
  • Druženje vključno s kosilom bomo zaključili predvidoma do 14.00.

Predlagamo, da se glede prevozov medsebojno uskladite, tako, da bodo avtomobili polni, stroški prevoza na osebo pa nižji.

V primeru slabega vremena bomo določili nov termin.

Za PRIJAVO, topli obrok in dodatne  informacije pokličite 041 635 285 Jože.

Več informacij gradu Rajhenburg dobite na:

Priporočen dostop:

Iz Novega mesta preko Krškega do Brestanice (42 km cca 40 minut vožnje).

Tudi iz drugih Dolenjskim smeri priporočamo avtocesto A2 smer Krško.