Uspešno uvodno predavanje – predstavitev angiografsko – katetrskega laboratorija v SB Novo mesto

Za nami je letošnje uvodno predavanje, ki smo ga organizirali skupaj z Dolenjsko podružnico Društva za zdravje srca in ožilja. Prim. Iztok Gradecki, dr. med., nam je predstavil novo pridobitev v Splošni bolnišnici Novo mesto – sodoben angiografsko – katetrski laboratorij ter nas ob zaključku predstavitve presenetil s t.i. prikazom primera – zgodbo našega someščana Jožeta Florjančiča. Pozorno smo jima prisluhnili in se ob tem res zavedli, kako pomembna je ta pridobitev za vse prebivalce JV Slovenije.

V drugem delu srečanja je vodja našega strokovnega sveta mag. Boris Krajačič, dr. med., spregovoril o pomenu in vrstah telesne vadbe za vse in posebej za koronarne bolnike. Predstavil je tudi rehabilitacijsko vadbo v našem društvu ter našo novost – elektronsko spremljanje rezultatov vadbe s pomočjo naprave mTablet.

Na tokratno predavanje smo povabili tudi vodstva sorodnih organizacij bolnikov v naši regiji – vse tiste, ki se jih ta nova pridobitev SB Novo mesto še kako tiče. Pridružili so se nam člani Društva diabetikov Novo mesto, Dolenjskega kluba  Združenja bolnikov po možganski kapi ter Koronarnega kluba Brežice. To je bilo prvo takšno skupno srečanje in ker je tem, ki nas povezujejo, še kar nekaj, upamo da se ob podobnih priložnostih še srečamo.

V uvodu  je vse napore za to pridobitev  predstavila tudi direktorica Splošne bolnišnice Novo mesto doc. dr. Milena Kramar Zupan in se posebej zahvalila društvom bolnikov za našo podporo.

Več o dogodku si lahko ogledate tudi na naslednji povezavi:

Za nami je letošnje uvodno predavanje, ki smo ga organizirali skupaj z Dolenjsko podružnico Društva za zdravje srca in ožilja. Prim. Iztok Gradecki, dr. med., nam je predstavil novo pridobitev v Splošni bolnišnici Novo mesto – sodoben angiografsko – katetrski laboratorij ter nas ob zaključku predstavitve presenetil s t.i. prikazom primera – zgodbo našega someščana Jožeta Florjančiča. Pozorno smo jima prisluhnili in se ob tem res zavedli, kako pomembna je ta pridobitev za vse prebivalce JV Slovenije.

V drugem delu srečanja je vodja našega strokovnega sveta mag. Boris Krajačič, dr. med., spregovoril o pomenu in vrstah telesne vadbe za vse in posebej za koronarne bolnike. Predstavil je tudi rehabilitacijsko vadbo v našem društvu ter našo novost – elektronsko spremljanje rezultatov vadbe s pomočjo naprave mTablet.

Na tokratno predavanje smo povabili tudi vodstva sorodnih organizacij bolnikov v naši regiji – vse tiste, ki se jih ta nova pridobitev SB Novo mesto še kako tiče. Pridružili so se nam člani Društva diabetikov Novo mesto, Dolenjskega kluba  Združenja bolnikov po možganski kapi ter Koronarnega kluba Brežice. To je bilo prvo takšno skupno srečanje in ker je tem, ki nas povezujejo, še kar nekaj, upamo da se ob podobnih priložnostih še srečamo.

V uvodu  je vse napore za to pridobitev  predstavila tudi direktorica Splošne bolnišnice Novo mesto doc. dr. Milena Kramar Zupan in se posebej zahvalila društvom bolnikov za našo podporo.

Več o dogodku si lahko ogledate na naslednji povezavi: https://www.youtube.com/watch?v=EXmyi3TXwKY&feature=youtu.be