VABILO NA CELODNEVNI IZLET V OPATIJO

S POHODOM PO PRIOBALNEM SPREHAJALIŠČU »LUNGOMARE«

V soboto, 2. marca 2019,   bomo izvedli, društveni celodnevni izlet v Opatijo. Okvirni program je sledeč:

• Odhod avtobusa iz Novega mesta je ob 7.30 iz avtobusne postaje Novo mesto. Ob 8.05 iz AP Metlika in ob 8.25 iz AP Črnomelj
  • Prihod v Opatijo ob 10.30

Pohod 1. skupine ( 4 km)

V kraju Volosko se na obali vključimo na lepo urejeno 100 letno sprehajalno pot Franca Jožefa in krenemo proti zahodu. Pot nas vodi mimo znamenitih AO vil iz začetka 20 stoletja, pa spomenika Littrowu, mimo hotelov Belvedere, Miramar in že se približamo samemu centru Opatije, kjer si bomo ogledali še kar nekaj zanimivosti, popili kavo in počakali, da prispe 2. skupina

Pohod 2. skupine (8 km)

Pohod začnemo v Lovranu, kjer se po obalni sprehajalni poti usmerimo proti vzhodu, mimo hotela Villa Astra proti Iki do Ičičev, mimo ACI Marine Opatija nadaljujemo našo pot proti Đavolji špilji na Punti Kolovi. Mimo vile Glax (dr. Glax je bil začetnik zdravstvenega turizma v Opatiji) nadaljujemo mimo nekaj zanimivih vil ter hotelov Palace, Mozart in Imperial proti centru Opatije, kjer se pridružimo 1. skupini.

• Opatijo bomo zapustili ob 13.30
  • Kosilo bo ob 14.00 v  lokalu Gostiona PUTNIKU nasproti Grobnika
  • Okrog 16.00 se bomo podali proti domu
  • Predviden prihod v Novo mesto ob 19.00

Ostale informacije:

• Cena avtobusnega prevoza je 15,00 EUR po osebi in se plača na avtobusu
    • Posebna cena za otroke do 12 let 7,50 EUR
    • Kosilo si bo vsak izbral in plačal sam, ponudba gostilne Putniku je zelo pestra in bogata.
    • Za pohod priporočamo lažjo pohodno opremo in palice, kaj malega za prigrizniti, da boste zdržali do kosila in osvežilne napitke.
    • Izleta se lahko udeležijo tudi družinski člani.
    • Pozor prestopamo državno mejo in je osebni dokument obvezen. Tisti, ki boste potovali z otroci bodite pozorni tudi na njihove dokumente za prestop meje.
  • Prijave zbiramo do četrtka, 28.2.2019 po elektronski pošti joze.peterlin@siol.net
  • po telefonu 041 635 285 Jože ali osebno na vadbenih srečanjih,
  • V primeru premajhnega števila prijav bo izlet odpovedan o čemer bodo prijavljeni pravočasno obveščeni, participacija za izlet pa vrnjena.

Prosimo, da vaše prijave sporočite čim preje in da na izlet povabite tudi vaše družinske člane, mi pa se bomo potrudili, da bo izlet zanimiv in vzdušje čim boljše.

Predsednica: Martinka  Picelj

Priporočam ogled:

Opis celotne poti   http://www.opatija.net/hr/atrakcije/lungomare-obalni-put

Jedilni list in cenik za kosilo: https://sl-si.facebook.com/gostiona.putniku/menu/