VABILO NA POHOD GRAD KLEVEVŽ – ČUŽNJA VAS

Drage članice, dragi člani,

V soboto 24.11.2018 bomo izvedli društveni pohod od gradu Klevevž do Čužnje vasi

  • I. Skupina:
  • Zbor udeležencev je ob 9.00 pri gradu Klevevž.
  • Trasa pohoda je dolga slabih 6 km in je le v prvi tretjini srednje zahtevna, sicer pa je nezahtevna. Poteka od razvalin gradu Klevevž zahodno do severno- zahodno preko gozda do vasi Mala Strmica. V tem delu se na posameznih delih teren, krajevnemu imenu vasi, ki jo želimo doseči primerno, tudi malo bolj vzpenja. Napor se nam kaj hitro poplača s čudovitim razgledom po slikovitih gričih levega dela krške kotline, dolino Krke in Vinjem vrhu. Više kot se vzpnemo bogatejši je razgled. Lisca, Bohor, Donačka gora na severovzhodu, pa Kum, Kamniško Savinjske Alpe na severu in še in še. Čudovita pokrajina pa je seveda tudi okoli nas, vinogradi, zidanice pa tudi lepo urejene domačije. Iz Male Strmice nadaljujemo preko vinskih goric Jerenga in že se približamo našemu cilju Turistični kmetiji Piškur v Čužnji vasi. V tem delu je pot seveda manj strma.
  • II. Skupina:
  • Zbor udeležencev ob 9.00 Turistična kmetija Piškur Čužnja vas
  • Trasa lažjega pohoda (slabe 4km) potega od Turistične kmetije Piškur do in po vinski gorici Jerenga pa do prvih hiš Male Strmice ter nazaj do turistične kmetije, kjer se obe skupini zbereta na skupni zaključni malici in družabnem srečanju.
  • Tempo pohoda bomo na obeh trasah prilagodili našim zmožnostim, priporočljiva je ustrezna pohodniška oprema in palice.
  • Za dobro malico in kozarček cvička bo poskrbljeno (po zmerni ceni) na Turistični kmetiji Piškur kjer bo naš bazni tabor.
  • Pohod bomo zaključili predvidoma okrog 13.00.
  • Povratek I. Skupine na izhodišče v Klevevž bomo uskladili z II. Skupino.

Novembrski pohod bo naš zadnji pohod v letu 2018 zato računamo, da se ga bomo udeležili vsi letošnji pohodniki.

Prijave do srede, 21.11.2018 na joze.peterlin@siol.net ali telefon 041 635 285.

V primeru dežja pohod odpade.

P R I S R Č N O   V A B L J E N I