VABILO NA POHOD V KRAJINSKI PARK LAHINJA

Drage članice, dragi člani,

V soboto 26.5.2018 bomo izvedli društveni pohod

KRAJINSKI PARK LAHINJA

  • Zbor udeležencev za obe pohodni skupini je ob 9.00 na izhodišču pohoda Pusti Gradec pred Klepčevim mlinom, možnost parkiranja na urejenem parkirišču dobrih 100 m pred mlinom. (Na cesti Črnomelj – Vinica, takoj za Dragatušem, bodite pozorni na smerokaz Pusti Gradec in oznako Krajinski park Lahinja).
  • Trasa pohoda 1. skupine je dolga slabih 8 km in ni zahtevna. Poteka od Klepčevega mlina jugozahodno po krožni poti skozi neokrnjeno naravo do naselja Mala Lahinja od tu pa do izvira reke Lahinje. Vrnemo se do Male Lahinje ter po krožni poti nadaljujemo do Klepčevega mlina. Po celotni trasi pohoda nas čakajo številne zanimivosti.
  • Trasa lažjega pohoda (skupina 2) je dolga 3,8 km in ni zahtevna. Identična je trasi pohoda 1. skupine s tem, da v naselju Mala Lahinja nadaljujemo po krožni poti na izhodišče pohoda pri Klepčevem mlinu.
  • Pohod bo strokovno vodil sodelavec Društva Lahinja.
  • Tempo pohoda bomo na obeh trasah prilagodili našim zmožnostim, priporočljiva je ustrezna pohodniška oprema in palice.
  • Po zaključku pohoda bo v Župančičevem hramu v Dragatušu zaključno druženje s toplim obrokom (5,00 EUR po osebi)
  • Pohod bomo zaključili predvidoma do 13.00.

V primeru slabega vremena bomo določili nov termin.

PRIJAVE do četrtka, 24.5.2018 na joze.peterlin@siol.net ali na telefon 041 635 285 Jože, kjer dobite lahko tudi dodatne informacije.

SE VIDIMO V BELI KRAJINI!

Nekaj informacij dobite tudi na:

https://sl.wikipedia.org/wiki/Krajinski_park_Lahinja

https://www.rtvslo.si/tureavanture/podobe-slovenije/fotozgodba-krajinski-park-lahinja/199618

http://naravniparki.slo-link.si/narodni-krajinski-parki/krajinski-park-lahinja/