VAS JE ZARADI SPOLNOSTI STRAH ZA ZDRAVJE SRCA? – spletni seminar

Vabimo vas na spletni seminar z naslovom »Vas je zaradi spolnosti strah za zdravje srca«? , vabilo zanj nam je posredovalo Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije, Podružnica za Dolenjsko in Belo krajino.

Seminar bo potekal preko Zoom-a, v sredo, 7. septembra 2022, ob 19. uri in je brezplačen. 

Prijave sprejemamo na linku: https://zasrce.si/clanek/vas-je-zaradi-spolnosti-strah-za-zdravje-srca-spletni-seminar/

Tudi nam na Dolenjskem poznan in priznan strokovnjak Marko Gričar, dr. med., spec. kardiologije in spec. interne medicine, se bo posebej posvetil vprašanjem, ki se bolnikom z boleznimi srca porajajo v povezavi s spolnim življenjem. Težave v postelji so pogosto posledica srčno-žilnih bolezni ali strahu, ki je povezan z njimi. Motnja erekcije (erektilna disfunkcija) je lahko tudi zgodnji pokazatelj bolezni srca in ožilja, saj podatki kažejo, da se pojavi 7-10 let pred srčno-žilnimi zapleti. Spolna aktivnost predstavlja zmerno obremenitev za srce in žile, podobno kot je to na primer hoja po stopnicah v drugo nadstropje.  Po mnenju kardiologov le redko povzroči srčni napad, vendar se pogovorite z zdravnikom, kdaj po srčnem infarktu je varno začeti s spolno aktivnostjo. Erektilna disfunkcija in zmanjšana želja po spolnem življenju se lahko pojavita kot posledica jemanja številnih zdravil ali strahu pred poslabšanjem bolezni srca.

Prijazno vas vabimo, da se nam pridružite .