Aprilski pohod – od letališča Prečna do gradu Luknja in ribogojnice Luknja

Drage članice, dragi člani,

v  soboto, 20. 4. 2024, bomo izvedli pohod od letališča Prečna  do gradu Luknja in ribogojnice Luknja.

Grad Luknja je v pisnih virih kot das Luegg prvič omenjen leta 1351, pozidali pa naj bi ga že v 13. stoletju vitezi Predjamski (Lueggerji). Luknja (nemško Luegg) je grad, čigar ruševine najdemo pod skalnim previsom Lukenjske gore, nad izvirom rečice Prečna in Temenice v Prečni pri Novem mestu.

Grajske razvaline so ohranjene še danes, iz njih pa je razvidna prvotna stolpasta stavba pravokotnega tlorisa. Delno so ohranjeni tudi ostanki obrambnih stolpov.

Program:

Ob 9:00 se bomo zbrali na parkirišču na letališču Prečna. Kot po navadi se bomo razdelili v dve skupini:

1. skupina se bo počasi  podala mimo Marofa do razvalin gradu Luknja in se od  tam vrnila na letališče. Pot bo dolga cca 4,5 km in je nezahtevna.
  2. skupina bo ravno tako odšla mimo Marofa do razvalin gradu Luknja, nato pa bo pot nadaljevala nad izvirom rečice Prečna do ribogojnice Luknja. Od tam se bomo vrnili ob strugi rečice Prečna na letališče. Pot bo dolga cca 7 km.

Priporočam lahko pohodno obutev ter pohodne palice.

Kosilo bo ob 12:00 v Gostilni na letališču.

Meni: juha, pečena postrv s prilogo ter sladica  ( cena 18,00 €/osebo)

Možnost naročila vegetarijanskega menija.

PRIJAVE do vključno četrtka, 18. 4. 2024,  po elektronski pošti na:  koronarnodrustvonm@gmail.com ali na mobilni telefon 031/777-970 (Martinka).

Prijazno vabljeni!

Martinka Picelj, l. r., predsednica DKB DBK