Celodnevni izlet v Strunjan

Udeleženci celodnevnega izleta v Strunjan dne, 25.2.2017 smo bili kar enotni, da je izlet uspel, v popolnosti.

Točno ob 7.00 smo krenili iz Šmarjeških Toplic, spotoma v Novem mestu pobrali še preostale potnike in že smo hiteli Slovenski obali naproti.

Kmalu po deveti uri smo že bili na vratih našega gostitelja Term Krka Strunjan. Nekateri so kar takoj pohiteli v razkošje bazena z morsko vodo, drugi pa smo si najprej z zanimanjem  ogledali kratek promocijski film o našem gostitelju in Krajinskem parku Strunjan.

No potem pa smo se tudi ostali prepustili topli morski vodi.

Po okusnem kosilu v hotelski restavraciji pa je prišel na vrsto popoldanski del programa – pohod od Strunjan  do Pirana. Bilo je čudovito, nočni prehod hladne fronte je poskrbel za kristalno čisto ozračje, ja malo je povlekla tudi burja, vendar nas to ni pretirano motilo.  Gospod Šenica  je prevzel vlogo našega vodiča in nas popeljal proti Piranu.

Ja, na nekaterih mestih je burja malo bolj kazala svojo moč kot na primer v Žusterni.

In že smo pri Piranski cerkvi, razgled je zares čudovit, v daljavi nas pozdravljajo Julijske Alpe, pa Dolomiti, pa tudi Italijanska obalna mesta Gradež in Benetke, ki jih v običajni vidljivosti lahko le slutimo.

Še ena gasilska s Tartinijem, da imamo dokaz, da smo res bili v Piranu, potem pa  na avtobus in proti domu.