Imamo novo vaditeljico za načrtovano skupino v Metliki

V Termah Šmarješke Toplice je to nedeljo zaključila usposabljanje letošnja skupina dvajsetih novih vaditeljev. Med njimi je tudi Daša Orlič, naša nova vaditeljica za načrtovano skupino v Metliki.

Potrdila o opravljenem usposabljanju jim je podelila predsednica Zveze koronarnih društev in klubov Slovenije, prof. dr. Irena Keber. V zaključnem nagovoru je poudarila pomen stalnega usposabljanja za delo s koronarnimi bolniki. Vaditelji so namreč velikokrat tisti, ki ob vadbi opazijo težave posameznika, zato morajo znati bolnika opozoriti, velikokrat tudi sami pravilno ukrepati. Ob tem pa skrbeti, da bo vadba učinkovita in prijetna hkrati, saj je to pogoj za stalno prisotnost obstoječih članov in vključevanje novih bolnikov.

Programi temeljnega usposabljanja vaditeljev potekajo od leta 2000, skupaj z letošnjimi je bilo do sedaj skupno usposobljenih 378 izvajalcev  vodene vadbe v koronarnih klubih.

Alenka Babič