Januarski pohod Šmarješke Toplice – Sela pri Ratežu

Sobota, 26. januar 2019. Pred nami je prvi letošnji pohod. Ura je 10.00, jutranji mraz pa kar noče popustiti. Ugotavljamo, da bo današnji pohod opravičeno nosil ime »zimski pohod«. Pred odhodom še skupinska fotografija ….

…. in že merimo korake, v družbi Branetove skupine iz Term Šmarješke Toplice, proti Otočcu, kjer ob 11.00 štarta še ena naša skupina z udeleženci krajšega pohoda.

Smo mimo Otočca in na prizorišču Rok Otočca opazimo, da bobri, ki se polaščajo reke Krke, ne prizanašajo niti stoletnemu topolu. Ja tale spomladi ne bo več meril višine…

Gozdni del poti je za nami, bi rekel, da se je tudi malo otoplilo……in že smo na cilju, na turistični kmetiji Šeruga, kjer se nam prileže krajši počitek in dobra malica. Na izhodišče pohoda pa nas popelje Marjan s svojim turističnim vlakcem.

Jože Peterlin