Majski društveni pohod KRAJINSKI PARK LAHINJA

Na vhodu v krajinski park Lahinja, ta se razprostira v povirju zgornjega toka Lahinje na površini približno 200 ha, nas je pozdravila naša gostiteljica ga. Klepec. Postregla nam je s številnimi podatki o krajinskem parku, razlogi za zaščito tega področja, kot tudi z ostalimi naravnimi in kulturnimi zanimivostmi tega območja.

Naša gostiteljica ga. Klepec

Še preden smo se podali na sam pohod smo si ogledali okolico Klepčevega mlina in žage s še vidnimi ostanki gradu Pusti Gradec in cerkvico Sv. Duha, vse skupaj umeščeno na vzpetini nad okljukom reke Lahinje, pa tudi mlin in žago.

In že smo med travniki, polji in gozdovi na poti v osrčje Krajinskega parka Lahinja.

Zares lepo je bilo, priporočamo obisk tudi članom, ki tokrat niso bili z nami.

Prijetno sobotno dopoldne zaključimo s skupno malico v gostišču Župančičev hram v Dragatušu.