Novembrski pohod Šmarješke Toplice – Grad Otočec – vas Otočec

Člani Društva koronarnih bolnikov Dolenjske in Bele krajine smo letošnjo sezono pohodov zaključili s pohodom od Šmarjeških Toplic do gradu Otočec in potem po levem bregu Krke do vasi Otočec.

Da bi si udeleženci lahko izbrali svojim telesnim zmogljivostim primerno traso smo se tudi tokrat razdelili v dve skupini – daljšo, ki je prehodila celotno pot in krajšo, ti so se nam pridružili pri Gradu Otočec. Celotna trasa je bila dolga 8 km ter srednje zahtevna, čeprav nam je poznana, je postregla z vrsto lepih panoram. In kljub slabi vremenski napovedi je vmes posijalo tudi sonce, za konec novembra je bilo tudi prijetno toplo. Za varno pot in skrbno spremljanje zmogljivosti vsakega posameznika sta tudi tokrat skrbela podpredsednik Jože Peterlin in vodja vaditeljev Brane Bon. Člani društva – navdušeni udeleženci teh pohodov pa nestrpno pričakujemo program pohodov v naslednjem letu. Obljubljeno nam je nekaj novih smeri, tudi v Beli krajini, kjer je zaživela naša nova vadbena skupina.

Alenka Babič