Pohod na izvir reke Krupe

Drage članice, dragi člani,

v  soboto, 23. 3. 2024, bomo izvedli izlet v Semič na

»Izvir reke Krupe«

Izvir reke Krupe je v vasi Krupa, ki je od Semiča oddaljena samo dobre štiri kilometre. Tik pred vstopom v vas Krupa je parkirišče, ki je namenjeno obiskovalcem. Izvir reke Krupe je eden najlepših izvirov v Beli krajini, reka pa je dolga 2,5 km.

Program:

Ob 9:00 se bomo zbrali na parkirišču pred vstopom v vas Krupo in se kot po navadi razdelili v dve skupini:

  1. skupina se bo podala na izvir Krupe in se nato po krožni poti sprehodila do Judovske hiše. Judovska hiša je kraška jama, v kateri naj bi že v pradavnini živeli ljudje. Območje reke Krupe, je bilo naseljeno že v mlajši kameni dobi (5.000–3.000 let pr. n. št.). Pot bodo nadaljevali do turistične kmetije »Ob izviru Krupe«.
  2. skupina se bo ravno tako podala na izvir reke Krupe, nato pa bo svojo pot nadaljevala na Vinji vrh pri Semiču, mimo cerkve sv. Trojice, do jame Malikovec. Pot jih bo potem vodila do Starega Tabora in od tam do turistične kmetije »Ob izviru Krupe«.

Malica bo ob 13:00 na Turistični kmetiji Ob izviru Krupe, kjer nas bodo pričakali z aperitivom ter belokranjsko pogačo.

Belokranjski menu (cena 16,00 €/osebo):

– za sprejem: aperitiv, hišna pogača

– svinjska rebrca z belokranjskim nadevom, belokranjsko cvrtje, pražen krompir, štruklji, zelenjava, sestavljena solata

– sladica

Možnost naročila veganskega menija.

PRIJAVE do vključno srede, 20. 3. 2024,  po elektronski pošti na:  koronarnodrustvonm@gmail.com ali na mobilni telefon 031/777-970 – Martinka.

Prijazno vabljeni!

Martinka Picelj, l. r., predsednica DKB DBK