Pohod Šmarješke Toplice – Otočec – Struga

Na naš prvi pomladanski pohod smo se odpravili v soboto, 24.3. 2018. Po daljšem obdobju dokaj nizkih temperatur v prvi polovici letošnjega marca, je bila napoved dnevne temperature okoli 10 Celzijevih stopinj prav obetavna. Že pred deveto smo se zbrali ob vodnjaku v hotelskem parku Term Krka, se prešteli,  skupaj z gosti nas je bilo preko 30, potem pa veselo na pot. Mimo odprtih bazenov, pa navkreber skozi gozd prodi vasi Dobe. Hoja je bila pravi užitek, ob poti opazimo prve znanilke pomladi, ki se sramežljivo kažejo obetavnemu pomladanskemu dnevu. Še malo in že smo iz gozda pri Lutrškem Selu, od tu je le še streljaj do gradu Otočec. Del naše skupine, ki si je izbral krajšo traso, je medtem zbirni prostor na parkirišču nasproti gradu Otočec že zapustil, tudi mi nadaljujemo preko reke Krke, zavijemo levo mimo kampa Otočec in proti cilju. No grad Otočec s prebujajočim se parkom smo si mimogrede seveda tudi ogledali. Malo pred ciljem sta se pohodni skupini združili in družno smo nadaljevali do gradu Struga. Čas nam je dopuščal, da smo si še pred obiskom gradu  ogledali okolico gradu, predvsem golf igrišče v neposredni bližini je pritegnilo našo pozornost.

Sledil je animiran ogled gradu Struga, kjer nas je sprejel struški vitez Barbo, ki je uvodoma opravičil struško gospo Leonoro, ki se zaradi bolezni sprejema ni mogla udeležiti. Ob takih in drugačnih zgodbah in prigodah nas je popeljal po gradu in grajskih sobanah in nam postregel s številnimi zanimivostmi . Težko je z besedami opisati tovrstni ogled, nas je pa vse navdušil in bogastvo vtisov smo urejali še nekaj naslednjih dni.

Lepo je bilo, na Strugo se bomo še vrnili.