Predavanje in kuharska delavnica »Zdrava prehrana za zdravo srce in ožilje«

V Šmarjeških Toplicah smo v četrtek, 19.10.2017, za naše člane izvedli predavanje in kuharsko delavnico na temo zdrava prehrana za zdravje srca in ožilja. Predavanje smo izvedli ob pomoči Term Krka in njenih prijaznih sodelavk. Predavala je priznana strokovnjakinja za zdravo prehrano  ga. Janja Strašek, univ.dipl ing.živ.teh., ki v Termah Šmarješke Toplice opravlja poslanstvo tehnologinje prehrane oz. prehranske svetovalke. Je strokovnjakinja na področju zdrave prehrane, ukvarja se predvsem s pripravo dietnih jedilnikov, o prehrani pa tudi predava in vodi delavnice. V praktičnem delu delavnice nam je svoje znanje in veščine predstavila ga. Vida Urbančič, ki v zdravilišču Šmarješke toplice že vrsto let skrbi, da so hotelski gostje postreženi z njim ustrezno in okusno dietno prehrano.

Bilo je zanimivo in poučno, ob zaključku, ko smo pripravljeni obrok zaužili, pa tudi zelo okusno.