Rehabilitacijska vadba koronarnih bolnikov odslej tudi v Črnomlju

Koronarno društvo Dolenjske in Bele krajine v sodelovanju in ob pomoči Centra za krepitev zdravja Zdravstvenega doma Črnomelj organizira vadbeno skupino vse življenjske rehabilitacije koronarnih bolnikov tudi v Črnomlju.

Vadba se bo uradno pričela v ponedeljek, 4. februarja ob 19.00 s pozdravnim nagovorom predsednika strokovnega sveta društva, mag. Borisa Krajačiča, dr. med. spec. kardiologije in vaskularne medicine,   ki mu bo sledilo predavanje Skrb za zdravje srca in ožilja, mag. Sabine Jakše Hren, dr. med.

Vadba koronarnih bolnikov v Črnomlju bo potekala dvakrat tedensko, ob ponedeljkih in sredah od 19.00 do 20.00 v prostorih Zdravstvenega doma. Poleg same vadbe se bodo izvajale tudi občasne meritve krvnega tlaka in frekvence, strokovna predavanja, izleti in pohodi.

Udeleženci rehabilitacijske vadbe se bodo vključevali tudi v tiste programe Centra za krepitev zdravja Zdravstvenega doma Črnomelj, ki so primerni za koronarne bolnike.