Vabilo na januarski pohod v soboto, 26.1.2019

Drage članice, dragi člani,

V soboto 26.1.2019 bomo izvedli prvi letošnji društveni pohod

ŠMARJEŠKE TOPLICE – GRAD OTOČEC – SELA PRI RATEŽU

  • Zbor udeležencev je ob 10.00 na izhodišču pohoda Zdravilišče Šmarješke Toplice, pri vodnjaku.
  • Trasa je dolga slabih 9 km in ni zahtevna. Poteka od Šmarjeških Toplic jugo- zahodno preko gozda do vasi Dobe, pod avtocesto in desno do Lutrškega sela ter naprej do Otočca. Vseskozi sledimo stebričkom za nordijsko hojo št.2. Pri gradu Otočec prečimo reko Krko, zavijemo desno, za kopališčem Otočec (prireditveni prostor Rok Otočec) nadaljujemo skozi gozd do ceste Ratež – Otočec, jo prečimo in se po poljski poti spustimo do turistične kmetije Šeruga v Selih pri Ratežu. Tukaj pohod zaključimo, sledi topli obrok in organiziran prevoz na izhodišče pohoda.
  • Zbor za udeležence lažjega pohod je ob 11.00 na makadamskem parkirišču pred mostom za grad Otočec.
  • Trasa lažjega pohoda (3,5 km) poteka od gradu Otočec , kjer prečimo reko Krko zavijemo desno, za kopališčem Otočec (prireditveni prostor Rok Otočec) nadaljujemo skozi gozd do ceste Ratež – Otočec, jo prečimo in se po poljski poti spustimo do turistične kmetije Šeruga v Selih pri Ratežu. Tukaj pohod zaključimo, sledi topli obrok in organiziran prevoz na izhodišče pohoda.
  • Tempo pohoda bomo na obeh trasah prilagodili našim zmožnostim, priporočljiva je ustrezna pohodniška oprema (v primeru snega ustrezna topla in nepremočljiva obutev) in palice.
  • Pohod bomo zaključili predvidoma do 14.00.

Prispevek udeleženca za topli obrok in povratni prevoz je 10,00 EUR.

V primeru zelo slabega vremena bomo določili nov termin.

PRIJAVE do četrtka, 24.1.2019 na: joze.peterlin@siol.net ali na telefon 041 635 285 Jože, kjer lahko dobite tudi dodatne informacije.

PRIJAZNO VABLJENI

V pripravi na pohod priporočamo ogled:

https://www.terme-krka.com/si/sl/destinacije/otocec/www-grad-otocec-com/

http://www.otocec.si/turizem/znamenitosti/grad_otocec.php

http://www.seruga.si/