VABILO NA APRILSKI POHOD Šmarješke Toplice – Vinji vrh – Šmarješke Toplice

V soboto 13.4.2019 bomo izvedli aprilski društveni pohod Šmarješke Toplice – Vinji vrh – Šmarješke Toplice.

Daljši pohod ( 11 km)

  • Zbor udeležencev je ob 9.00 , Zdraviliški park Term Šmarješke Toplice (pri vodnjaku).
  • Trasa pohoda je srednje zahtevna. Poteka od Šmarjeških Toplic preko Družinske vasi in Mladih vin na Veliki Vinji vrh (cerkev s. Jožefa). Od tu, po izredno razglednem grebenu, do Malega Vinjega vrha (cerkev sv. Janeza) od koder se po grebenu vračamo po isti poti ter se v dolino spustimo do Šmarjete, kjer se v Gostišču pri dediju okrepčamo s toplo malico in se po najkrajši poti vrnemo na izhodišče pohoda.

Lažja skupina (5 km):

  • Zbor udeležencev je ob 10.00, Zdraviliški park Term Šmarješke Toplice (pri vodnjaku).
  • Trasa je dolga približno 5 km in je pretežno ravninska. Poteka od Šmarjeških Toplic preko Brezovice do Kamen vrha od tu pa do Šmarjete. V Gostišču pri dediju se bomo oddahnili in okrepčali s toplo malico. Pot na izhodišče pohoda nas bo peljala preko vasi Strelac in Brezovica do Šmarjeških Toplic.

Tempo bomo prilagodili našim zmožnostim, priporočljiva je ustrezna pohodniška oprema in palice.

Cena toplega obroka je 5.00 EUR plus pijača.

Obe skupini bosta pohod zaključili predvidoma do 13.00.

V primeru slabega vremena pohod odpade

Prijave najkasneje do četrtka 11.4.2019 na mail joze.peterlin@siol.net ali po telefonu na 041 635 285 Jože.

Prijazno vabljeni

Več informacij o Vinjem vrhu dobite na:

http://tic.smarjeske-toplice.si/sl/vinske-gorice.html   in

http://www.arzenal.si/sarnas/ANSL/840