Vabilo na prvi pomladanski društveni pohod Šmarješke Toplice – grad Otočec – grad Struga, 24.3.2018

V soboto 24.3.2018 bomo izvedli  prvi pomladanski društveni pohod ŠMARJEŠKE TOPLICE  –  GRAD OTOČEC –  GRAD STRUGA

Zbor udeležencev je ob 9.00 na izhodišču pohoda Zdravilišče Šmarješke Toplice pri vodnjaku.

Trasa je  dolga slabih 8 km in ni zahtevna. Poteka od Šmarjeških Toplic – jugo- zahodno preko gozda do vasi Dobe, pod avtocesto desno do Lutrškega sela in naprej do Otočca. Vseskozi sledimo stebričkom za nordijsko hojo št.2. Pri gradu Otočec prečimo reko Krko, zavijemo levo ter sledimo lepi sprehajalni poti do gradu Struga. Po končanem ogledu se po isti sprehajalni poti vrnemo do parkirišča pri gradu Otočec, kjer se pohod zaključi. Od tu bo organiziran prevoz za voznike avtomobilov nazaj do Šmarjeških Toplic.

Zbor za udeležence lažjega pohod je ob 10.00 na makadamskem parkirišču pred mostom za grad Otočec.

Trasa lažjega pohoda (3,6 km) je grajska sprehajalna pot, ki poteka od gradu Otočec preko reke  Krke levo do kampa Otočec ter po gozdni poti ob reki Krki vse do gradu Struga. Po ogledu gradu Struga se vračamo po isti poti ter pohod zaključimo na makadamskem parkirišču pri gradu Otočec.

Animiran ogled gradu Struga bo posebno doživetje. Po doživetosti tovrstni ogledi bistveno presegajo klasični voden ogled in so novost v slovenskem prostoru. Vstopnina znaša 5,00 EUR in se plača pri vhodu.

Tempo  pohoda bomo na obeh trasah prilagodili našim zmožnostim, priporočljiva je ustrezna pohodniška oprema in palice.

Hrana in pijača sta iz nahrbtnika.

Pohod bomo zaključili predvidoma pred  13.00.  

V primeru slabega vremena bomo določili nov termin.

Za PRIJAVO in dodatne  informacije pokličite 041 635 285 Jože.

Več informacij o gradu Struga  dobite na:

http://www.otocec.si/turizem/znamenitosti/grad_struga.php

http://svitar.si/programi-na-gradu-struga/

https://sl.wikipedia.org/wiki/Grad_Struga